Wizy do Turcji od 2015 roku

Wiza turystyczna ważna jest 180 dni i upoważnia do pobytu na terenie Turcji przez 90 dni. Innymi słowy, na wakacje do Turcji możemy wyjechać nie częściej niż co pół roku.

Aby otrzymać wizę turystyczną do Turcji musimy spełnić kilka warunków:
 1. Paszport musi być ważny minimum 60 dni po dacie wygaśnięcia otrzymanej wizy.
 2. Paszport musi również posiadać co najmniej jedną wolną stronę na umieszczenie znaczka wizowego. Jest to o tyle ważne, że w przypadku braku wolnej strony w paszporcie z automatu nie zostaniemy wpuszczeni na teren Turcji.
Od 2015 roku wizę turystyczną do Turcji możemy otrzymać w dwojaki sposób:

 1. Przed wyjazdem do Turcji - w Internecie, w serwisie www.evisa.gov.tr Procedura uzyskania w ten sposób wizy jest dosyć prosta. Po zarejestrowaniu się w tym serwisie postępujemy zgodnie z instrukcjami na ekranie, wypełniamy formularz, dokonujemy płatności kartą kredytową w wysokości 20 USD. Nie musimy posiadać konta walutowego, system automatycznie przeliczy opłatę i zdejmie nam z konta karty równowartość 20 dolarów w złotówkach. Po zakończeniu płatności, na podany przez adres e-mail otrzymujemy potwierdzenie wydania wizy. Teraz wystarczy to potwierdzenie wydrukować, zabrać ze sobą na wakacje i okazać ją podczas kontroli granicznej.
 2. Po przyjeździe do Turcji - na lotnisku, w punkcie sprzedaży wiz. W tym przypadku za wizę zapłacimy 30 USD, 20GBP lub 25 EUR. Ta forma nabycia wizy ma podobno w tym roku jeszcze funkcjonować, choć Ministerstwo Spraw Zagranicznych Turcji nie wydało do tej pory żadnego oświadczenia, do kiedy będzie istniała możliwość nabywania wiz na przejściach granicznych.

9 komentarzy:

 1. czy zniosą wizy?

  OdpowiedzUsuń
 2. Teraz do Turcji nie będzie tak łatwo polecieć przez ten konflikt z IS

  OdpowiedzUsuń
 3. A mnie ktos podpowiedzial, ze moja wiza kupiona w maju nie bedzie wazna w pazdzierniku, bo spedzilem tydzien w Turcji w maju i od maja liczy sie 3 miesiace (90 dni)... Mialem watpliwosci, ale dla swietego spokoju kupilem nowa wize (e-wize), no i teraz nie wiem czy nie bedzie problemu. Bo stara wiza jest wciaz wazna, a ja mam wydrukowana tez nowa (system nic nie zablokowal, a powinien takie rzeczy aktualizowac)... W paszporcie mam wbity wjazd i wyjazd majowy... Troche wiecej mnie to kosztowalo i teraz nie wiem czy nie bedzie z tego powodu problemu...

  OdpowiedzUsuń
 4. Na tym blogu na pewno powinno być więcej wpisów.Wtedy naprawdę było by bardzo dobrze na 100 procent.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiza turystyczna ważna jest 180 dni i upoważnia do pobytu na terenie Turcji przez 90 dni.

  OdpowiedzUsuń